Chytrá expediční aplikace vám ušetří čas, zvýší produktivitu skladníků a eliminuje chybovost

Kolik ušetříte s expediční aplikací

S expediční aplikací ušetříte hodin času neboli . To znamená, že se stejnou sestavou skladníků zvládnete zabalit každý měsíc více zásilek.

Vaši zaměstnanci dělají ve skladu spoustu zbytečné práce. Bohužel.

Bez expediční aplikace zřejmě dávkují XML či CSV ze svého e-shopu, potom se přihlásí do rozhraní dopravce, kde zásilky naimportují, a následně hromadně stáhnou štítky v pdf pro A4 archy. Taková operace zabere při ručním zpracováním asi 10 minut pro každého dopravce. Máte-li dva dopravce a zpracováváte-li štítky ráno a v poledne, strávíte jen jejich přípravou 40 minut denně.

S expediční aplikací ušetří většina firem cca 25 000 Kč měsíčně, tedy dva pracovní týdny skladníka. Pojďme si spočítat, kolik to je ve vašem konkrétním případě:

Efektivní balení až do poslední minuty před svozem

Expediční aplikace výrazně zvyšuje efektivitu každého skladníka – balit totiž může prakticky až do poslední minuty, než na dveře zaklepe dopravce pro svoz. Skladník bude balit balíky, které uvidí na obrazovce expediční aplikace – ve chvíli, kdy dopravce dorazí, uzavře dávku, z aplikace vyjede seznam hotových balíků, skladník mu je předá, dopravce už frčí a skladník může pokračovat v balení zásilek na následující svoz. Díky chytré aplikaci vyexpedujete více zásilek, zrychlíte doručování balíků a budete mít spokojenější zákazníky.

Pokud navíc víte, že jeden dopravce jezdí výrazně dříve než jiný (například první zvoní už ve 14. hodin a druhý přijíždí až v 18. hodin), můžete si v aplikaci vyfiltrovat pouze objednávky pro prvního dopravce a od 12 do 14 balit zásilky pouze pro něj. Takovým způsobem budete expedovat, jen to sviští.

Už žádné zbytečné chyby, vratky a papíry

Expediční aplikace vám nedovolí odeslat objednávku, aniž by obsahovala všechny položky. Už nikdy nezapomenete přidat do balíku oblečení dva svetříky, které skladujete poměrně neprakticky vzadu. Pokud by svetříky právě nebyly skladem, můžete díky aplikaci snadno expedovat jen část položek a rozdělit si je na dvě.

Doporučíme vám rozumné technické vybavení

Provoz expediční aplikace není náročný na techniku – protože máme s její implementací letité zkušenosti, doporučíme vám nejvhodnější techniku pro její provoz.

Libovolný počítač s internetem

Efektivitu používání zvyšuje dotykové PC – skvělé zkušenosti máme s 24” dotykovým PC Dell Inspiron 24 Touch. Pro plavný provoz doporučujeme přeinstalovat PC na operační systém Linux distribuce Ubuntu. Pro Ubuntu nabízíme instalační aplikaci, která je nativní, připravená a otestovaná v logistickém centru s provozem 24/7.

Zebra termo tiskárna

Zebra disponuje jedním protokolem, proto je možné připojit k ní libovolnou tiskárnu této značky. Skvělé zkušenosti máme se Zebra GK420d. Tisknete-li na více balicích místech, vyberte si jakoukoli Zebra tiskárnu s LAN portem.

Štítky 100 × 150 mm na kotouči

Aby vám tisk expedičních štítků běžel jako na drátkách, budete potřebovat archy na kotouči o velikosti 100 × 150 mm na dutince o průměru 25 mm.
(Pozor, druhý prodávaný průměr dutinky je 40 mm – ten bohužel Zebra neumí pootočit, můžete ho ovšem umístit na Zebru do držáku nebo ho používat jako průběžný.) Vybírejte si vždy štítky určené pro termo tiskárny.

Libovolná A4 tiskárna

Tu už zřejmě máte. Budete ji potřebovat pro tisk faktur, dodacích listů či dalších přiložených souborů k expedici.

Čtečka čárových kódů

Pro fungování aplikace není čtečka nutná, produkty můžete v rámci objednávky přidávat do balíku ručně kliknutím na položku myší nebo na obrazovku dotykového PC. Použití čtečky ovšem výrazně zrychluje expedici a zároveň funguje jako druhá kontrola. Pokud byste náhodou balili kešu místo pistácií, nesouhlasil by EAN na čárovém kódu a aplikace danou položku do balíku nepustí.

USB váha

Skvělou pomoc při balení představuje USB váha Dymo (pro jiné váhy nás kontaktujte s dotazem na kompatibilitu). Při balení položíte každou položku na váhu a systém k zásilce uloží celkovou váhu. Informaci o ní pak pošle dopravci.

Efektivní a bezchybný proces balení objednávek

Dotykové ovládání

Bez zdlouhavého zaškolování zvládne balit každý, kdo umí ovládat běžný dotykový telefon.

Okamžité oznámení objednávky a platby

Zákazník si objedná a zaplatí zboží. Skladník se o tom okamžitě dozví a ve vteřině může začít balit.

Automatický tisk přepravních štítků

Jakmile uzavřete balík, každý štítek se automaticky vytiskne přímo v aplikaci.

Sklad 2.0

S expediční aplikací může zároveň pracovat více skladníků, což zrychlí přípravu i samotné balení.

Snadný a rychlý tisk dokumentů

Jedním dotykem vytisknete fakturu, dodací list, přílohy, manuály i příbalové letáky.

Skladové lokace

V óóóbr skladu najdete i ty nejmenší položky na první dobrou – díky přesné skladové lokaci uložené v Depotu.

Depoto je připraveno na
logistiku 2.0

Podporujeme všechny běžné dopravce

Využíváme vlastní přepravní smlouvy, u svých přepravců si vyžádáte pouze tzv. API přístupy (i s tím vám rádi pomůžeme). Veškerou komunikaci s dopravci zajišťuje aplikace. Svozový arch se seznamem balíků vytisknete na jeden klik.

Skladníky zaškolíme během pár minut

Aplikace je přehledná, snadno a intuitivně se ovládá. Protože manuály nikdo nečte, připravili jsme pro vás několik krátkých instruktážních videí. Naše uživatelská i technická podpora je k dispozici na telefonu či e-mailu.

Mobilní terminály

Pro snadný pohyb ve skladu nabízíme aplikaci pro tablety s Androidem, která z něj vytvoří mobilní terminál. Vedoucí skladu tak může mít vždy po ruce aktuální přehled o dění v celém skladu. S terminálem zvládnete vše – od pickování položek až po tisk štítků.

Výhody expediční aplikace DEPOTO

Podporuje více e-shopů
a expedujte z jedné aplikace
Je aktuální
a naprosto bezpečná
Vyexpeduje i palety
a nadrozměrné zásilky

Snadné a pohodlné balení zásilek

Vícekusové zásilky

Zjistili jste při balení objednávky, že se nevejde do jednoho balíku? Žádný problém. Jediným kliknutím si vytvoříte další.

Méně přemýšlení

Jaký je dopravce? Je bezhotovostní platba zaplacena? Nebo je to dobírka? Vše, co k vám propadne v aplikaci, je k zabalení. Pro dobírku vytiskneme speciální štítek. V případě vícekusových zásilek bude rozdělena podle hodnoty obsahu každého balíku.

Rychlé vyhledávání a filtrace

Potřebujete prioritně expedovat konkrétní objednávku nebo objednávky s konkrétním přepravcem? Vyhledáte je stejně snadno jako všechny zásilky pro jednoho dopravce.

Balíky s doručením na výdejní místo

U všech přepravců podporujeme i doručení na tzv. výdejní místo. Detaily k volbě dopravy se dozvíme automaticky z vašeho e-shopu.

Automatické informování zákazníků

S každým krokem zásilky pošleme zákazníkovi notifikaci. Ten bude koukat, jak to u vás šlape.

Tisk picking listů

Šetřete skladníkům nohy a exportujte tzv. picking listy. Díky nim můžete hromadně připravit zboží k expedici.

6 výhod
efektivního balení bez chyb

Jedna objednávka za druhou

Skladník může v jednu chvíli vyřizovat právě jednu objednávku. Díky kontrolním procesům mají balíky vždy správný obsah i přepravní štítky.

Náhledy zboží

Aplikace zobrazuje malý náhled zboží s možností jeho zvětšení. Pokud nabízíte různé varianty, velikosti či barvy zboží, kontrola podle obrázku je snadná.

Správný dopravce a parametry zásilek

Objednávku po zpracování automaticky přeneseme do systému dopravce s informací o tom, z kolika balíků se skládá a jaké jsou výše dobírky jednotlivých balíků.

Automatický přenos dat

Údaje o balících jsou přenášeny do systémů dopravců automaticky a bez chyb. Nemusíte nic přepisovat nebo kopírovat.

Identifikace skladníka

Díky naší aplikaci máte přehled o tom, který skladník zboží připravil i kdo ho zabalil.

Čitelný štítek

Díky kvalitním termo tiskárnám Zebra bude štítek vždy dobře čitelný.

Ozvěte se nám, rádi vám Depoto nezávazně představíme

Rádi vám ukážeme, jak se s Depotem pracuje, a představíme vám nejrůznější funkce u typově různých klientů v praxi. Vyplňte prosím kontaktní formulář, brzy se vám ozveme a domluvíme si nezávaznou osobní schůzku.

Vaše údaje jsou u nás chráněny podle zákona č. 101/2000 sb., o ochraně osobních údajů. Zpracováváme je pouze za účelem další komunikace a zavazujeme se nepředávat tyto údaje třetím stranám.